Najnowsze wiadomości ze świata

10-latek znalazł nielegalną broń ojca. Zabił swojego rówieśnika

10-latek zabił swojego rówieśnika, który akurat przejeżdżał obok rowerem. Chłopiec był przypadkową ofiara, bowiem sprawca chwilę wcześniej znalazł w samochodzie broń swojego ojca. Chciał się nią popisać, a skończyło się tragedią.

Amerykańskie media piszą o zbrodni, której dopuścił się 10-latek z Kalifornii. Jak podaje portal CNN chłopiec znalazł w samochodzie broń ojca i miał się nią przechwalać. Wówczas pociągnął za spust i trafił swojego rówieśnika przejeżdżającego rowerem. Ofiara została zabrana do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon.

Chłopiec zginął kilkaset metrów od swojego domu. Jeździł rowerem, który otrzymał na święta.

Pomógł mamie wnieść zakupy do domu, a chwilę później wsiadł na rower i jeździł po okolicy. Miał wrócić za 15 minut – opowiada znajoma rodziny zmarłego.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a jego ojciec wyrzucił broń do pobliskiego kosza na śmieci. Jak ustalili śledczy mężczyzna ma zakaz posiadania broni palnej, a pistolet, z którego strzelał jego syn, skradziono w 2017 roku.

10-latek został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa. W ręce policji wpadł także ojciec, który ma odpowiadać za nielegalne posiadanie broni i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij