Najnowsze wiadomości ze świata

10 lat zbierała na grób syna. Teraz musi go rozebrać

W 2010 roku Leanne Thompson z Grimsby w Stanach Zjednoczonych straciła 5-miesięcznego synka. Kobieta postawiła dziecku nagrobek dopiero po 10 latach, ponieważ wcześniej nie było jej na niego stać. Teraz władze nakazały jej rozebrać grób, na który tyle lat odkładała pieniądze.

Callum mając zaledwie 5 miesięcy zachorował na zapalenie płuc. Mimo starań lekarzy, po długiej chorobie chłopiec zmarł. Po śmierci syna, jego matka nie miała pieniędzy na nagrobek dla swojego dziecka. Kobieta przez lata odkładała na ten cel pieniądze i 10 lat później, w końcu udało jej się postawić nagrobek.

Zdobiony postaciami z bajek nagrobek nie był wykonany z kamienia, a z plastiku. Kobieta otrzymała od lokalnych władz wszystkie potrzebne zezwolenia. Teraz okazało się, że urzędnicy zmienili zdanie, a kobiecie nakazano rozebranie grobu syna. Thompson ma czas do 30 września, aby plastikowy nagrobek zniknął z cmentarza w Grimsby, ponieważ władze uważają, że jednak powinien być z kamienia.

Nasi pracownicy są zawsze gotowi pomóc rodzinom, jeśli mają jakiekolwiek pytania dotyczące przepisów cmentarzy i ich stosowania w przypadku grobu bliskiej osoby. Przepisy obowiązują jednak od wielu lat i ważne jest, abyśmy w tak delikatnych sprawach traktowali wszystkich właścicieli grobów jednakowo. Wszystkie pomniki musza zostać zainstalowane przez zrejestrowanego murarza pomników i spełniać brytyjskie standardy – oświadczyła rada północno-wschodniego Lincolnshire.

Daily Mail zauważa, że matka zmarłego dziecka cierpi na depresję, którą pogarsza wizja rozebrania nagrobka.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2 Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij