Gospodarka

Tusk nie dotrzyma kolejnej obietnicy? “Nie mamy tego w umowie koalicyjnej”

Donald Tusk obiecywał w kampanii radykalne podniesienie kwoty wolnej od podatku. Izabela Leszczyna zasugerowała, że tak się nie stanie.

Podczas kampanii wyborczej Tusk złożył obietnicę, że jego nowy rząd podniesie dwukrotnie wysokość kwoty wolnej od podatku, do 60 tys. złotych. Wielu komentatorów zdziwiła ta obietnica, bowiem w czasie jego poprzednich rządów kwota wolna wzrosła o dwa złote. Dopiero PiS, w ramach Polskiego Ładu, podniósł ją z 8 do 30 tys. złotych.

Wygląda jednak na to, że ta obietnica nie zostanie zrealizowana. Wcześniej pojawiły się plotki, że wątpliwości co do niej mają koalicjanci z Lewicy i Trzeciej Drogi.

Temat ten poruszono na antenie TVN 24 w rozmowie z wiceprzewodniczącą PO Izabelą Leszczyną. Zapytano ją, czy taka podwyżka „mieści się jej w głowie”. „Nie mamy tego, niestety, w umowie koalicyjnej, bo nie wszyscy nasi koalicjanci byli zwolennikami tego rozwiązania” – powiedziała. Dopytywana o to, czy uda się ją podwyższyć w 2024, odparła, że „nie sądzę, żeby nam się udało to zrobić teraz na pewno, na początku”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij