Świat

Prawnik szmuglował narkotyki do więzienia. Dwie osoby straciły życie

Emerytowany prawnik został oskarżony o szmuglowanie narkotyków do więzienia. Dwóch więźniów straciło przez nie życie.

77-Ronald Lewis pracował jako prawnik w teksańskim Houston. Został aresztowany w piątek, podczas wizyty w więzieniu hrabstwa Harris. Policjanci znaleźli przy nim 11 kartek papieru, które były nasączone narkotykiem, syntetycznym odpowiednikiem marihuany. Obecnie Strażnicy Teksasu prowadzą badania tych kartek, aby potwierdzić obecność narkotyku.

Biuro szeryfa twierdzi, że Harris przynosił do więzienia kartki z narkotykami, które udawały prawnicze dokumenty, po czym przekazywał je więźniom. Mieli mu za to płacić od 200 do 500 dolarów. Od połowy 2023 roku odwiedził 14 więźniów i przekazał im co najmniej 154 strony.

Według dokumentów sądowych dwóch więźniów zmarło z powodu dostarczonych przez niego narkotyków, a kilku kolejnych skarżyło się na poważne efekty uboczne. Na razie nie jest jasne co łączyło prawnika z jego klientami. Po wpłaceniu kaucji będzie odpowiadał z wolnej stopy, ale sąd zabronił mu zbliżać się do więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij