Kraj

Zaskoczył swoich zwolenników. Ważna decyzja prezydenta Krakowa

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jest jednym z najdłużej sprawujących urząd włodarzy polskich miast. Teraz zapowiedział, że nie weźmie udziału w kolejnych wyborach.

Majchrowski zaczął rządzić Krakowem w 2002 roku. Pokonał wtedy w drugiej tirze Józefa Lassotę, który rządził tym miastem w latach 1992-1998. Wcześniej pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest profesorem nauk prawnych. W latach 1996-97 piastował też stanowisko wojewody krakowskiego z ramienia SLD.

Teraz polityk zapowiedział, że nie wystartuje w najbliższych wyborach. „Chciałem powiedzieć, że nie zamierzam kandydować w najbliższych wyborach. Mam 77 lat. Jeżeli bym chciał wystartować kończyłbym kadencję w wieku 82 lat. Nie chciałbym wyglądać jak niektórzy politycy” – stwierdził na briefingu prasowym.

Wiele osób jest przekonanych, że nie tylko wiek był powodem tej decyzji. Według Interii na jego decyzję miał mieć wpływ niedawny sondaż IBRIS, z którego wynikało, że w wyborach zwycięży Łukasz Gibała, a on sam, z wynikiem 10%, zajmie dopiero czwarte miejsce.

Interia informuje też, że o jego poparcie stara się teraz poseł PSL Ireneusz Raś. W tej sprawie z Majchrowskim miał już spotkać się lider Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij