Gospodarka

Sprzedano najdroższą butelkę whisky na świecie

Na aukcji sprzedano najdroższą butelkę whisky na świecie. Jej cena zaskoczyła nawet dom aukcyjny.

Macallan to single malt whisky produkowana w destylarni Macallan w szkockim Speyside. Wśród koneserów szczególne pożądanie budzi Macallan 1926. Dojrzewała przez 60 lat w beczkach sherry, rozlano jej zaledwie 40 butelek.

Na aukcję w Sotheby’s trafiła jedna butelka tego legendarnego trunku. Dom aukcyjny spodziewał się, że zostanie sprzedana za 750 tys. do 1,2 mln funtów. Ostatecznie jednak poszła za dużo wyższą kwotę. Szczęśliwy zwycięzca zapłacił za nią aż 2,187,500 dolarów. Dom aukcyjny powiedział agencji AFP, że to absolutny rekord – nigdy wcześniej na żadnej aukcji żadna butelka alkoholu nie osiągnęła tak zawrotnej ceny.

Warto odnotować, że to kolejny rekord pobity przez tę whisky. W 2019 roku Sotheby’s sprzedała jej butelkę za 1,5 miliona funtów. Wcześniej ta whisky nie była dostępna na wolnym rynku, destylarnia rozdała ją swoim najlepszym klientom.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Ziko, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij