Kraj

22-letni student zamordował swoją dziewczynę. Odnaleziono go w Niemczech

22-letni student, poszukiwany pod zarzutem zabójstwa swojej byłej dziewczyny, został zatrzymany w Niemczech – podała w niedzielę Ansa. Zaginięciem Giulii, której ciało znaleziono na północy Włoch, żyła opinia publiczna w kraju. Młoda kobieta została pobita przez byłego partnera, siłą wciągnięta do samochodu, a po próbie ucieczki wielokrotnie ugodzona nożem w głowę i szyję.

Pary studentów inżynierii na uniwersytecie w Padwie – Giulii i Filippo poszukiwano od 11 listopada.

Tego dnia młoda kobieta spotkała się ze swoim byłym chłopakiem, a kamery monitoringu zarejestrowały ich gwałtowną kłótnię na parkingu niedaleko Wenecji, zakończoną jej pobiciem i wciągnięciem jej do samochodu.

W kolejnych dniach na asfalcie w pobliżu tego miejsca znaleziono plamy krwi oraz strzępy ubrań Giulii.

W sobotę karabinierzy znaleźli jej ciało niedaleko jeziora w miejscowości Barcis we Friuli-Wenecji Julijskiej. Jak ustalono, kobieta została wielokrotnie ugodzona nożem w głowę i szyję, broniąc się do ostatniej chwili.

Poszukiwania zabójcy prowadzone były także między innymi w Austrii. 22-latek zatrzymany został w niedzielę rano w Niemczech. Lokalna prasa z Wenecji Euganejskiej podała, że poszukiwany zapłacił tam za benzynę banknotem, zaplamionym krwią.

16 listopada Giulia miała otrzymać dyplom ukończenia studiów na wydziale inżynierii biomedycznej. Była taka młoda i pełna życia…

 

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij