Świat

Kobieta zaszła w dwie ciąże na raz

32-letnia kobieta urodziła się z dwoma macicami. Teraz zaszła w dwie ciąże naraz.

Kelsey Hatcher mieszka w Alabamie i ma już trójkę dzieci. Urodziła się z rzadką anomalią, na skutek której w jej ciele uformowały się dwie macice. Spotyka to ok. 0,3% kobiet. Długo o tym jednak nie wiedziała. Dowiedziała się dopiero wtedy, gdy zaszła w dwie ciąże naraz.

Dr Haley Miller z Amerykańskiego Kolegium Położników i Ginekologów powiedział mediom, że sytuacja, w której w obu macicach doszło do zapłodnienia w tym samym czasie jest „mocno zadziwiająca”. Wyjaśnił, że poród nie będzie łatwy. Może się też zdarzyć, że Hatcher będzie miała dwa porody, oddzielone przez kilka godzin lub nawet dni. Jej lekarze zwrócili też uwagę, że ewentualne cesarskie cięcie będzie w tym wypadku bardziej ryzykowne, głównie z powodu podwójnego ryzyka krwawienia.

Według lokalnej stacji WVTM poród Hatcher powinien nastąpić w okolicach Bożego Narodzenia. W szpitalu, który prowadzi tę ciążę, przygotowano już dodatkowych lekarzy i pielęgniarki do ekipy, która będzie go odbierać.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij