Kraj

Hołownia ujawnił szczegóły spotkania z prezydentem. Duda składa pierwszy projekt ustawy

Marszałek Sejmu ujawnił o czym rozmawiał w piątek z prezydentem. Jak przekazał Szymon Hołownia, Andrzej Duda planuje złożyć do Sejmu projekt ustawy, co potwierdza szefowa kancelarii prezydenta.

Szymon Hołownia tuż po wyborze na stanowisko marszałka Sejmu deklarował chęć spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. W czwartkowym orędziu lider Polski 2050 potwierdził, że do takiego spotkania dojdzie i będzie on apelował o szybkie utworzenie nowego rządu. Ostatecznie dobyło się ono w piątek o godzinie 11, a o jego szczegółach mówił po zakończeniu rozmów Szymon Hołownia.

Pan prezydent zapewnił mnie o przestrzeganiu konstytucyjnych terminów związanych z formułowaniem się w Polsce nowego rządu. Wszystkie czynności, które przewiduje dla prezydenta Konstytucja powinny być wykonywane bez żadnej zwłoki – przekazał podczas briefingu prasowego marszałek Sejmu.

Jak relacjonował Hołownia, podczas spotkania poruszono także tematy geopolityczne. Mówił również o zapowiedzi prezydenta, że złoży on pierwszy projekt ustawy w nowym Sejmie.

Doniesienia te potwierdziła kilka minut później szefowa Kancelarii Prezydenta. Przekazała, że prezydent Duda złożył na ręce marszałka Sejmu projekt strategicznej ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, reformującej system dowodzenia polskiej armii.

Hołownia przyznał również, że z rozmowy z głową państwa wnioskuje, że formułowanie nowego rządu będzie przebiegało tak, jak się tego spodziewał.

Powstanie rząd Mateusza Morawieckiego, przyjdzie po wotum zaufania, dojdzie do drugiego kroku i z bardzo wysokim prawdopodobieństwem dojdzie do szybkiego powołania rządu, który w Sejmie będzie dysponował realną większością – powiedział marszałek Sejmu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij