Świat

Alarm bombowy na lotnisku. Aktywiści zagrozili zdetonowaniem ładunków wybuchowych

Na francuskim lotnisku Caen-Carpiquet w regionie Dolna Normandia wstrzymano w piątek ruch lotniczy. Wszystko z powodu alarmu bombowego, który wywołali aktywiści ekologiczni. Na miejsce skierowano służby specjalne.

W piątek w mediach społecznościowych prefektury departamentu Calvados pojawiła się informacja o trwającym alarmie bombowym na lotnisku Cean-Carpiquet.

Na miejscu jest ekipa zajmująca się usuwaniem min – podano.

Operację zapoczątkowała wiadomość wysłana przez „działaczy ekologicznych” o rozmieszczeniu materiałów wybuchowych na asfalcie. Jak donoszą francuskie media, miały one zostać zdetonowane w południe. Następnie niepowołane osoby wdarły się na płytę lotniska. Służy specjalne rozpoczęły działania mające na celu usunięcie zagrożenia.

Według prefektury nie było faktycznego niebezpieczeństwa, a działania aktywistów były jedynie formą zastraszenia. Śledczy do tej pory nie znaleźli żadnego ładunku.

Na czas trwania akcji wstrzymano ruch lotniczy na lotnisku. Kierownictwo lotniska poinformowało, że lot z Marsylii do Caen zakończył się w Rennes, a dalej pasażerowie podróżowali autobusami. Część innych lotów była z kolei opóźniona.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij