Kraj

Był poszukiwany listem gończym. By uniknąć odsiadki owinął się kołdra i nakrył szafą

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu grójeckiego (Mazowieckie) poszukiwanego listem gończym 38-latka. Aby uniknąć odsiadki mężczyzna owinął się kołdrą i nakrył szafą. Mieszkaniec Kociewia (Pomorskie) trafi teraz do aresztu, gdzie będzie odbywał karę za jazdę autem w stanie nietrzeźwym.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. Marcin Kunka poinformował PAP, że w środę wieczorem policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie powiatu grójeckiego.

“Miał tam ukrywać się poszukiwany listem gończym 38-latek. Podczas sprawdzenia posesji, w pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu budynku policjanci zauważyli szafę opartą o zwiniętą na podłodze kołdrę. Jak się okazało, miejsce to było kryjówką dla poszukiwanego 38-latka” – dodał Kunka.

Mężczyzna okrywając się kołdrą, położył na siebie część nieużywanej meblościanki, licząc na to, że w ten sposób pozostanie niezauważony.

Jak się okazało, mieszkaniec Kociewia jest ścigany listem gończym przez starogardzki sąd oraz poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu 38-latek trafi teraz do aresztu, gdzie odbywać będzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij