Kraj

Żołnierze WAT w Warszawie zatrzymani. Mieli oszukiwać podczas egzaminu

Ośmiu podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zostało zatrzymanych przez Żandarmerię Wojskową. Działania służb mają związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa w trakcie egzaminu z języka angielskiego.

Żandarmeria Wojskowa opublikowała komunikat dotyczący zatrzymań, które miały miejsce w ubiegły piątek. Przekazano w nim, że ośmiu podchorążych podczas egzaminu miało „podejmować podstępne zabiegi z wykorzystaniem środków technicznych do przekazywania obrazu i dźwięku w celu uzyskania pomocy w wypełnianiu arkuszy egzaminacyjnych”.

Zatrzymanym ogłoszono zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w świadectwie stwierdzającym osiągnięcie określonego poziomu znajomości języka angielskiego, jak również pomocnictwa do wyżej wskazanego przestępstwa, polegającego na przekazywaniu telefonicznie informacji w trakcie egzaminu, umożliwiających egzaminowanym wypełnienie arkuszy odpowiedzi, tj. popełnienia przestępstw określonych w art. 18 § 3 kk w zw. z art. 272 kk oraz w art. 13 § 1 kk. w zw. z art. 272 kk. – wyjaśniono  komunikacie.

Żandarmeria podkreśliła, że proceder nieuczciwego zdawania egzaminu dotyczył szerszej grupy podchorążych.

Po przeprowadzeniu analizy materiału dowodowego zarzutami może zostać objętych kilkudziesięciu żołnierzy – dodano

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij