Świat

Zabił swoją partnerkę. Wypuszczono go z więzienia z powodu… jadłospisu

Skazany za morderstwo własnej partnerki mężczyzna został wypuszczony z więzienia po zaledwie roku. Powodem był więzienny jadłospis.

35-letni Dimitri Fricano mieszkał we włoskim mieście Biella. W 2017 roku wybrał się ze swoją partnerką, 25-letnią Eriką Preti, na wakacje do Sardynii. W pewnym momencie kobieta zrobiła mu awanturę za okruszki, jakie zostawił w łóżku. Wściekły Fricano sięgnął po nóż i zadał jej 57 ciosów, zabijając ją na miejscu.

Początkowo mężczyzna twierdził, że zamordowali ją rabusie, ale w końcu wyznał prawdę. Włoski sąd skazał go w 2017 roku na 30 lat więzienia. Z powodu pandemii zaczął odsiadywać wyrok w kwietniu 2022. W zeszłym tygodniu Sąd Nadzorczy w Turynie nakazał jednak go wypuścić.

Powodem był więzienny jadłospis. W momencie skazania Fricano ważył 117 kilo. Potem tył nadal, obecnie jego waga zbliża się do 200 kilogramów. Sąd stwierdził, że więzienie nie może mu zapewnić niezbędnej, niskokalorycznej diety, a obecna może doprowadzić do jego śmierci. Zauważył też, że korpulentny morderca ma problemy z poruszaniem się bez wózka lub kul.

Resztę wyroku Fricano spędzi w areszcie domowym w domu rodziców, gdzie będzie miał dostęp do odpowiedniej diety. Rodzina ofiary stwierdziła, że decyzja sądu była haniebna.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Officina Giotto CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij