Kraj

Pobicie 12-latka na placu zabaw. Policja zatrzymała sprawcę

17-letni chłopak pobił brutalnie 12-latka na placu zabaw w Michałowicach Teraz został zatrzymany przez policję.

Pobicie miało miejsce jeszcze w październiku, ale kilka dni temu trafiło do sieci nagranie, które wykonał kolega napastnika. Widać na nim, jak 17-latek podbiega do młodszego i mniejszego chłopca, po czym rzuca go na ziemię i zaczyna bić pięściami o głowie. Chłopiec próbuje się oddalić, przepraszając go i składając ręce w błagalnym geście. Ten każe mu w końcu całować się po butach, po czym kopie go w twarz. „Dobra, może nie bij go tak, bo będzie przypał” – słychać głos jego kolegi.

O nagraniu zrobiło się głośno, a sprawą zainteresowała się małopolska policja. Policjantom udało się ustalić tożsamość chłopca i skontaktować się z jego rodzicami. W piątek jego ojciec złożył w KPP w Krakowie oficjalne zawiadomienie o pobiciu.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali 17-latka. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. Policjanci podejrzewają, że sprawca i ofiara się znały, ale na razie nie wiedzą, co było podłożem konfliktu. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij