Sport

Tragedia na lodzie. Hokeista zginął podczas meczu

Amerykański hokeista Adam Johnson zmarł po tym, jak podczas sobotniego meczu jego drużyny Nottingham Panthers z Sheffield Steelers w brytyjskim Pucharze Challenge łyżwa jednego z rywali przecięła mu szyję. O jego śmierci poinformował w niedzielę klub.

Tragedia na lodzie. Hokeista zginął podczas meczu

Do wypadku doszło w trakcie drugiej tercji sobotniego spotkania w Sheffield. W 35. minucie przerwano grę, a zawodnikowi udzielono pomocy medycznej na lodzie. Następnie został on przetransportowany do szpitala, blisko ośmiotysięczną publiczność poproszono natomiast o opuszczenie hali.

W niedzielę klub hokeisty poinformował, że lekarzom nie udało się go uratować.

“Adam, nasz numer 47, był nie tylko wybitnym hokeistą, ale także wspaniałym kolegą z drużyny i niesamowitym człowiekiem, który miał przed sobą całe życie. +Pantery+ chciałyby przesłać nasze kondolencje rodzinie Adama, jego partnerce i wszystkim jego przyjaciołom w tym niezwykle trudnym czasie. Wszyscy w klubie, w tym zawodnicy, sztab, zarząd i właściciele, są załamani wiadomością o odejściu Adama” – można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Nottingham Panthers.

Johnson miał za sobą występy w NHL. W latach 2018-2020 reprezentował barwy Pittsburgh Penguins.

Elite Ice Hockey League poinformowała, że w związku z tym tragicznym wydarzeniem wszystkie mecze zaplanowane na niedzielę zostaną przełożone na inny termin.

Czytaj więcej:

Kibice zrobili niezwykły prezent byłemu piłkarzowi ich drużyny. Ogromne wzruszenie

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij