Kraj

Jan Śpiewak ostro do polityków Koalicji Obywatelskiej: Przestańcie kłamać na temat finansów publicznych!

Jan Śpiewak ostro do polityków Koalicji Obywatelskiej

Jan Śpiewak ostro do polityków Koalicji Obywatelskiej: – Przestańcie kłamać na temat stanu finansów publicznych!

– Dług publiczny po 8 latach gigantycznego socjalu dla firm, transferów dla rodzin i wsparcia dla emerytów, niższy niż za rządów Tuska, gdy szalało bezrobocie i umowy za 4 zł/h. Przestańcie kłamać na temat stanu finansów publicznych – przypomniał na portalu X (dawniej Twitter) aktywista Jan Śpiewak.

– A jeśli chcecie zwalczać deficyty to wreszcie czas podnieść podatki korpo, bogatym, rentierom, wprowadzić progresywny podatek katastralny. Odwagi nowy rządzie! – zaapelował Śpiewak w kolejnym wpisie.

Przypomnijmy, iż w środę Ministerstwo Finansów w komunikacie o szacunkowym wykonaniu budżetu państwa w okresie styczeń – wrzesień 2023 r. podało, że deficyt budżetu na koniec września br. wyniósł 34,7 mld zł.

Politycy opozycyjni, także z KO, odnosząc się m.in. do tych danych, mówią o “dziurze Morawieckiego”.

– Musimy wprowadzić autopoprawką do budżetu pierwsze nasze konkrety. To jest podwyżka dla nauczycieli i kwota wolna – deklarowała w piątek w TVN24 wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.

– Dzień po utworzeniu nowego rządu jesteśmy w stanie zdjąć blokadę z KPO – dodała.

Jeszcze wcześniej lider Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk, zapewniał, ze dzień po wyborach poleci do Brukseli i “odblokuje KPO”.

Kiedy dziennikarze dopytywali polityków KO o to, jak wygląda realizacja tej obietnicy, Katarzyna Lubnauer odpowiedziała, że słowa Tuska były… przenośnią.

Zobacz też:

Izabela Leszczyna stawia żądania. “PiS ma natychmiast oddać władzę”

Koalicja Obywatelska spełniła najważniejszą obietnicę! Pozostałe w kolejnej kadencji?

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij