Kraj

Śnieg na północy, upał na południu. Jaka czeka nas pogoda na weekend?

Pogoda na weekend zapowiada się ekstremalnie. Na północy kraju może spaść śnieg, ale w tym samym czasie na południu słupki rtęci wskażą 20 stopni.

Czwartek będzie typowo jesienny. W całym kraju będzie duże zachmurzenie, większe przejaśnienia wystąpią tylko na wschodzie. Rano na wschodzie i na północy wystąpią zanikające mgły, które ograniczą widoczność do 100 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 11 stopni Celsjusza. O stopień chłodniej będzie na północnym wschodzie, ale na południu i południowym wschodzie temperatura wyniesie nawet 14 stopni.

Pogoda na weekend będzie bardziej ekstremalna. W piątek rano nie powinny wystąpić przymrozki, ale za to w nocy z czwartku na piątek będzie duże i całkowite zachmurzenie. Okresami będzie padać deszcz, a w północnej części kraju deszcz ze śniegiem. Na północnym wschodzie może pojawić się śnieg.

W dzień pogoda podzieli Polskę na dwie części. Mieszkańcy północy mogą spodziewać się deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie śniegu. Tam temperatura sięgnie zaledwie 4 stopni na plusie, ale już w centrum Polski wyniesie jesienne 10 stopni. Na południu za to termometry pokażą aż 16-19 stopni, a na Opolszczyźnie nawet 20.

Wiatr będzie umiarkowany, ale okresami dość silny i porywisty. Jego prędkość w porywach sięgnie 65 km/h w północnej części kraju, do 85 km/h na Pomorzu. W obszarach podgórskich Podkarpacia sięgnie aż 90 km/h. Na szczytach Bieszczad będzie wiało do 140 km/h, a wysoko w Tatrach do 160 km/h.

W sobotę już w całym kraju będzie pochmurno. Temperatura na północy wyniesie od 1 do 8 stopni, a na południu do 16. Meteorolodzy spodziewają się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a na drogach wystąpi gdzieniegdzie gołoledź. W niedzielę będzie od 2 do 18 stopni.

Polecamy też:

Byli funkcjonariusze SB dostaną z powrotem swoje emerytury? “Ten problem trzeba rozwiązać”

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij