Specjalny pociąg z europosłami Świat

Specjalny pociąg z europosłami pomylił trasę i dojechał do Disneylandu

Pociąg wiozący setki europosłów i urzędników Parlamentu Europejskiego na krótko zatrzymał się w podparyskim Disneylandzie po tym, gdy skręcił w złym kierunku w drodze do Strasburga.

Specjalny pociąg z Brukseli do Strasburga z europosłami i pracownikami PE, który wyruszył w poniedziałek do stolicy Alzacji, wioząc ich na sesję plenarną, pomylił trasę i dojechał do Disneylandu pod Paryżem.

Co miesiąc PE czarteruje pociągi wyłącznie dla europosłów i urzędników UE, aby przewozić ich między dwiema siedzibami w Brukseli i Strasburgu.

Główna siedziba PE znajduje się w Strasburgu. Ten fakt jest bardzo często krytykowany z uwagi na wysokie koszty podróży między Brukselą i stolicą Alzacji, które ponosi europejski podatnik.

Po odjeździe ze stacji Bruksela Midi specjalny pociąg z europosłami dotarł na lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, skąd skierował się do Marne la Vallée Chessy, gdzie znajduje się Disneyland. Pomyłka, jak podaje portal Politico, spowodowała 45-minutowe opóźnienie.

Czytaj więcej:

Boją się terrorystów. Francja wysłała wojsko na ulice

Źródło: PAP Autor: Łukasz Osiński
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij