Kraj

Jaka jest sytuacja Polaków w Izraelu? Wojsko Polskie przygotowuje się do ich ewakuacji

Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela. Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules – poinformował w niedzielę na platformie X (dawniej Twitter) szef MON Mariusz Błaszczak.

“Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela. Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules” – napisał szef MON.

Natomiast wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński napisał: “Nie zostawiamy naszych rodaków w potrzebie. Za kilka godzin wystartuje samolot, który ewakuuje Polaków oczekujących na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie”. “Sytuacja na miejscu cały czas jest bardzo poważna. Prosimy o bardzo uważne śledzenie komunikatów i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb” – dodał na platformie X (dawniej Twitter).

Wcześniej w Polsat News prezydent Andrzej Duda poinformował, że żaden Polak nie ucierpiał w efekcie ataków Hamasu na Izrael. “Z tego co wiemy w tej chwili, z informacji przekazywanych przez MSZ, a także Polski Kontyngent (Wojskowy – PAP) w Libanie, żaden Polak nie ucierpiał, nie ma takich informacji, żeby jakikolwiek nasz obywatel ucierpiał w tych dotychczasowych atakach Hamasu na Izrael. Na szczęście” – powiedział prezydent.

Do tej pory w walkach między Izraelem i Hamasem śmierć poniosło 350 Izraelczyków i 313 Palestyńczyków.

Źródło: PAP Autor: Daria Al Shehabi
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij