Zarzuty o charakterze pedofilskim Kraj

Cztery osoby z zarzutami ws. ostrzelania uczniów na boisku szkoły w Ciechanowie

W sprawie postrzelenia dwojga uczniów na boisku szkoły w Ciechanowie zatrzymano kolejnych trzech mężczyzn w wieku 25 do 32 lat – podała w sobotę policja. Wcześniej w piątek ujęto 30-latka, w którego mieszkaniu znaleziono dwie wiatrówki i śrut. Wszystkim czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty.

Zgłoszenie z jednej ze szkół średnich w Ciechanowie o tym, że na terenie boiska doszło prawdopodobnie do ostrzelania uczniów, wpłynęło do tamtejszej Komendy Powiatowej Policji w czwartek w południe. Uczniowie, którzy przebywali na terenie szkoły, usłyszeli odgłosy przypominające strzały. Dwoje z nich, 16-letni chłopiec i 16-letnia dziewczynka, zostali niegroźnie zranieni.

W piątek po południu zatrzymano 30-latka, który – jak podawała wówczas policja – może mieć związek ze zdarzeniem. W sobotę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska przekazała, że po pierwszym zatrzymaniu w ciągu kilku następnych godzin ujęto w miejscu zamieszkania kolejnych dwóch podejrzewanych w wieku 25 i 26 lat.

“Natomiast dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali czwartego mężczyznę, który mógł brać udział w tym zdarzeniu. 32-latek ukrywał się w piwnicy w miejscu zamieszkania” – podkreśliła asp. Zarembska w sobotę. Zatrzymani w sprawie – łącznie cztery osoby – to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. W trakcie zatrzymania byli trzeźwi.

Jak poinformowała PAP w sobotę po południu rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, wszystkim czterem zatrzymanym w sprawie przedstawiono te same zarzuty – narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka ciechanowskiej policji przekazała wcześniej, że wszystkie czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie, a w działaniach policjantów z Ciechanowa wspierali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Według asp. Zarembskiej w ramach czynności podjętych zaraz po zgłoszeniu dotyczącym ostrzelania uczniów na boisku policjanci sprawdzili teren wokół szkoły oraz okolicę. “Policjanci bardzo wnikliwie zajęli się sprawą i po kilku godzinach mieliśmy wytypowanych sprawców i uczestników tego zdarzenia” – podkreśliła.

Jak podkreśliła rzeczniczka ciechanowskiej policji, w miejscu zamieszkania 30-latka, do zatrzymania którego doszło jeszcze w piątek, funkcjonariusze odkryli dwie wiatrówki i dwa pojemniki ze śrutem. “Prawdopodobnie z tych znalezionych wiatrówek padły strzały w kierunku uczniów na boisku szkolnym” – wyjaśniła.

“Na tym etapie nie możemy przekazać bardziej szczegółowych informacji” – powiedziała w sobotę PAP asp. Zarembska, pytana o wstępne ustalenia na temat okoliczności ostrzelania uczniów oraz udziału poszczególnych osób, które w sprawie zostały zatrzymane.

Jeszcze w piątek policja informowała, że do ostrzelania uczniów doszło na boisku szkoły średniej położonej w centrum Ciechanowa, gdzie w okolicy znajdują się inne budynki, w tym bloki mieszkalne.

W wyniku zranienia 16-letni chłopiec miał zaczerwienienie naskórka pośladka, a 16-letnia dziewczynka – otarcie naskórka na ramieniu. Oboje, jak podawała policja, nie wymagali hospitalizacji czy pomocy medycznej.

Źródło: PAP Autor: Michał Budkiewicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij