Świat

Horror w Niemczech. Włamał się do domu dziecka i zgwałcił 10-latkę

W kwietniu 10-latka została znaleziona martwa w swoim pokoju w domu dziecka w Wunsiedel na południu Niemiec. Dziewczynka została zgwałcona przez 25-letniego mężczyznę, który włamał się w nocy do placówki, ale za jej śmierć odpowiedzialny okazał się 11-latek, który ją udusił – poinformowali we wtorek śledczy z prokuratury w Hof, potwierdzając zakończenie śledztwa.

Według policji i prokuratora za śmierć dziecka odpowiedzialny jest 11-letni chłopiec, który również mieszkał w tym ośrodku. “Jednak ze względu na wiek nie możne ponieść odpowiedzialności karnej. Odpowiednie władze będą musiały teraz zdecydować, jak potoczy się jego sprawa” – skomentował dla agencji dpa Matthias Goers z prokuratury w Hof.

Z ustaleń śledczych wynika, że chłopiec udusił 10-latkę. Krótko przed śmiercią dziewczynka została zgwałcona przez 25-latka, który wtargnął do domu dziecka. „Dzieci wdały się potem w bójkę, śledczy nie wyjaśnili, jaki był jej powód” – dodała dpa.

25-letni Niemiec został oskarżony o gwałt. Ustalono, że “na początku kwietnia włamał się do domu dziecka, natknął się przypadkowo na dziewczynkę i popełnił przestępstwo (…) nie udowodniono, że oskarżony uczestniczył w zabójstwie dziesięcioletniej dziewczynki” – stwierdziła policja oraz prokurator.

Śledztwo potwierdziło podejrzenie, że 11-latek zabił dziewczynkę już po tym, jak 25-latek opuścił ośrodek. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze pod koniec kwietnia dzięki śladom, znalezionym na miejscu przestępstwa. Jak dodała policja, od początku 2022 roku mężczyzna był sprawcą kilku innych włamań.

Źródło: PAP Autor: mszu/ adj/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij