Kraj

Jarosław Kaczyński zdradził, dlaczego kandyduje z Kielc

Jarosław Kaczyński, Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj to kandydaci PiS na posłów w Kielcach, którzy będą ubiegać się o mandat poselski z pierwszych miejsc na liście. Nasz cel bezpiecznej przyszłości Polaków zostanie zrealizowany pod warunkiem, ze wygramy w wyborach – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwości przedstawiło część list wyborczych w poszczególnych okręgach w sobotę. Partia kontynuuje w niedzielę prezentację list w tym m.in. w okręgu kieleckim (nr. 33). Lista ta została zarejestrowana w sobotę, jednak nazwiska kandydatów przedstawiono w niedzielę na konferencji prasowej z udziałem prezesa partii rządzącej Jarosław Kaczyńskiego, który jest tzw. “jedynką” PiS w Kielcach.

Za Kaczyńskim na kieleckiej liście wyborczej PiS znaleźli się kolejno m.in.: Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj, Marek Kwitek, Grzegorz Witkowski, Michał Cieślak, Zbigniew Koniusz, Mariusz Gosek, Stanisław Porada, Grzegorz Piec, Zbigniew Piątek, Magdalena Zieleń, Józef Cepil, Marcin Piętak, Anna Paluch, Irena Marcisz, Kinga Bierońska, Jarosław Karyś.

“Wiem, że to jest bardzo mocna lista. Jest dla mnie zaszczytem ją otwierać. Chcę bardzo serdecznie podziękować. (…) Jest też pytanie, często stawiane dlaczego ja tutaj (kandyduję – PAP). Odpowiedź jest prosta: Polska jest jedna. Mam nadzieję, że nasz cel ujęty w krótkim haśle +bezpieczna przyszłość Polaków+, że ten cel zostanie zrealizowany. Ale jest jeden warunek: nasze zwycięstwo w wyborach” – powiedział Kaczyński.

Na liście PiS w Kielcach nie ma m.in. byłego wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, który w poprzednich wyborach kandydował do Sejmu z szóstego miejsca w tym okręgu. O reelekcję w Kielcach będą ubiegać się z kolei senatorowie PiS Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń oraz Jacek Włosowicz.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Mikowski, Janusz Majewski
Fot. PAP/Adam Kumorowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij