Kraj

Wybory 2023. PiS prezentuje hasło wyborcze

„Bezpieczna Przyszłość Polaków” – tak brzmi hasło wyborcze jakie partii PiS będzie przyświecało w tegorocznej kampanii wyborczej. Podczas jego prezentacji Jarosław Kaczyński podkreślił, że rządzący „czynią wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło”.

W piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w towarzystwie premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz europosłanki PiS Beaty Szydło, zaprezentował hasło kampanii wyborczej.

Nasze hasło to „Bezpieczna Przyszłość Polaków” – oświadczył prezes PiS, który podkreślił, że jest wiele rodzajów bezpieczeństwa i wspomni o tych najważniejszych.

Pierwsze bezpieczeństwo, dziś szczególnie aktualna sprawa, to bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo, które chroni nas przed atakiem zbrojnym – powiedział Kaczyński.

My czynimy wszystko, i to czynimy skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło – dodał. Wskazał przy tym rozbudowę „w sposób dotąd niespotykany w naszym kraju, ale także w powojennej Europie” polskiej armii. Kaczyński zapowiedział, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa militarnego, Wojsko Polskie w krótkim czasie ma osiągnąć pozycję najsilniejszej lądowej armii na naszym kontynencie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że celem jest odstraszanie i zapewnienie, że zaatakowanie Polski nie ma żadnego sensu.

Doprowadzić do takiej sytuacji, w której nasz ewentualny przeciwnik będzie wiedział, że atak na Polskę nie ma żadnego militarnego ani politycznego sensu – wyjaśnił

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij