Świat

Influencer obiecał, że będzie rozdawał konsole. Doszło do zamieszek

Popularny influencer ogłosił, że będzie rozdawał swoim fanom darmową elektronikę, w tym konsole Playstation. W trakcie tej akcji doszło do zamieszek.

Kai Cenat to popularny amerykański influencer. Na platformie Twitch jego streamy śledzi 6,5 miliona osób, a jego kanał na Youtube subskrybują 4 miliony osób. Wrzucone przez niego nagrania obejrzało już 276 milionów osób. W grudniu dostał nagrodę streamera roku.

Kilka dni temu obiecał swoim fanom, że w piątek wieczorem na nowojorskim Times Square będzie rozdawał darmową elektronikę, w tym konsole Playstation. Na miejscu pojawiło się kilka tysięcy osób. W trakcie imprezy, na której zorganizowanie nie miał pozwolenia, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Jego fani, w większości nastolatkowie, zaczęli się bić, obrzucać kamieniami i butelkami z wodą i niszczyć zaparkowane samochody. Nowojorska policja wysłała na miejsce wszystkich dostępnych funkcjonariuszy zatrzymali 65 osób, w tym 30 niepełnoletnich. Co najmniej cztery osoby trafiły do szpitala.

Cenat został aresztowany w piątek. Oskarżono go o doprowadzenie do zamieszek i promowanie nielegalnej imprezy. Jego proces rozpocznie się 18 sierpnia. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams skomentował całą sprawę podczas konferencji prasowej na inny temat. Obwinił rodziców nastolatków, którzy wzięli udział w zamieszkach. „Nasze dzieci nie mogą być wychowywane przez media społecznościowe” – powiedział.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij