Rozrywka

Policja ujawnia szczegóły śmierci Sinead O’Connor

Ciało Sinead O’Connor zostało znalezione w środę przed południem w jej domu w Londynie; zgon stwierdzono na miejscu, okoliczności jej śmierci nie są traktowane jako podejrzane – przekazała w czwartek londyńska policja metropolitalna.

“Policja została wezwana w środę 26 lipca o godz. 11.18 w związku z otrzymaną informacją o niereagującej na bodźce kobiecie pod adresem mieszkalnym w obszarze SE24 (kod pocztowy w południowo-wschodnim Londynie – PAP). Funkcjonariusze przybyli na miejsce. 56-letnia kobieta została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia” – oświadczyła policja, dodając, że jej najbliżsi krewni zostali powiadomieni, a akta sprawy zostaną przekazane koronerowi.

Informację o śmierci 56-letniej irlandzkiej piosenkarki przekazała w środę wieczorem jej rodzina. “Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszej ukochanej Sinead. Jej rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i poprosili o uszanowanie prywatności w tym bardzo trudnym czasie” – napisano w krótkim oświadczeniu rodziny.

Dwa tygodnie temu O’Connor poinformowała fanów, że niedawno przeprowadziła się z powrotem do Londynu po 23 latach nieobecności i jest “bardzo szczęśliwa, że jest w domu”. Przekazała też, że kończy pracę nad albumem, który zostanie wydany na początku przyszłego roku i planuje rozpocząć światową trasę koncertową, obejmującą Australię, Nową Zelandię, Europę i Stany Zjednoczone.

Artystka zyskała światową sławę dzięki piosence “Nothing Compares 2 U”, która znalazła się na jej wydanej w 1990 r. drugiej płycie “I Do Not Want What I Haven’t Got”. Ale znana była także z bezkompromisowo wyrażanych poglądów na tematy społeczno-polityczne, w tym na kwestie religijne.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Niedziński
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij