Kraj

Wiadomo kto strzelał przed siedzibą TV Republika. Oskarżony odpowie przed sądem rodzinnym

Policja zatrzymała podejrzanego w sprawie strzałów oddanych w kierunku pracownicy stacji TV Republika. To 15-latek, który został już przesłuchany i usłyszał zrzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W poniedziałek redaktor naczelny TV Republika przekazał, że ostrzelano pracownicę stacji. Do zdarzenia doszło około godziny 14 przed siedzibą Telewizji Republika na ul. Dzielnej w Warszawie. Na szczęście kobiecie nic się nie stało, a dziennikarz przyznała, że z wstępnych ustaleń wynika, że „od rana ktoś celował do osób wychodzących z siedziby stacji”.

Sprawa została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali 35-latka. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i nie usłyszał zarzutów.

Dalsze działania policji doprowadziły do zatrzymania 15-latka, który zdaniem policji mógł strzelać do kobiety wychodzącej z siedziby telewizji.

Policjanci w tej sprawie dalej wykonywali czynności i te czynności oraz zgromadzone informacje doprowadziły policjantów do młodego mężczyzny w wieku 15 lat. Po zgromadzeniu materiału dowodowego nieletni został przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Został mu określony czyn dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – poinformowała rzecznik wolskiej policji nadkom. Marta Sulowska.

Przedstawicielka policji wyjaśniła, że o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, któremu zostaną przekazane materiały w tej sprawie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info/PAP Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij