Rozrywka

Znany muzyk Krzysztof S. oskarżony o pedofilię

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. Znanemu muzykowi zarzucono seksualne wykorzystanie osoby poniżej 15. roku życia.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna, do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. Postawiono mu zarzut wykorzystania seksualnego osoby nieletniej poniżej 15. roku życia. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności. Muzyk nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Banna wyjaśnił, że zarzuty dotyczy zdarzenia z 2017 roku, które miało miejsce podczas warsztatów jazzowych dla dzieci i młodzieży w Puławach. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie, którego prezesem był wtedy oskarżony.

Zawiadomienie dotyczące Krzysztofa S. wpłynęło do prokuratury już w październiku 2018 roku. Wówczas chodziło o zdarzenie, do którego miało dojść jeszcze w latach 90. Sprawa została jednak umorzona ze względu na przedawnienie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że w toku śledztwa ustalono, że wszystkie czyny, poza jednym, o których zeznały pokrzywdzone osoby, były już przedawnione.

Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego przedawnienie jest negatywną przesłanką procesową uniemożliwiającą kontynuowanie postępowanie. Art. 17 § 1 pkt 6 Kodeksu postępowania karnego wprost wskazuje, że umarza się postępowanie, jeśli nastąpiło przedawnienie karalności – dodał Banna.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij