Kraj

“Jak kłamie PO”. W nowym spocie PiS m.in. wypowiedzi Tuska o 500 plus

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w czwartek nowy spot pt. “Jak kłamie PO”, w którym zestawiono wypowiedzi lidera formacji Donalda Tuska na temat programu 500 plus, podatków oraz wieku emerytalnego.

W nagraniu, które opublikowano w mediach społecznościowych, zestawiono wypowiedzi m.in. Donalda Tuska oraz marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego ws. podniesienia świadczenia 500 plus do 800 zł.

“Żebyśmy przyjęli w głosowaniu jak najszybciej tę decyzję o waloryzacji 500 plus” – przypomniano w spocie wypowiedź Donalda Tuska z jednego ze spotkań z sympatykami. Zestawiono ją ze słowami Grodzkiego, który podczas środowej konferencji prasowej pytany, dlaczego w harmonogramie obrad izby nie ma ustawy przewidującej podwyższenie świadczenia wychowawczego z 500 zł do 800 zł, odparł: “Ta ustawa nie jest pilna”.

W nagraniu zestawiono też inne archiwalne wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska: “Mieliśmy już przygotowany projekt, dość podobny do 500 plus” oraz “Nie żałuję, że nie wprowadziłem 500 plus”.

W dalszej części spotu przypomniano również wypowiedzi Tuska dotyczące wieku emerytalnego. W jednej z nich mówi, że nie będzie podniesienia wieku emerytalnego po wygranych wyborach, a następnie, że zmiany podwyższające wiek emerytalny do 67. roku życia zostały przyjęte.

W nagraniu znalazła się też wypowiedź lidera Platformy o tym, że naczelną zasadą polityki finansowej jego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków. Zestawiono ją z inną wypowiedzią: “Jesteśmy gotowi do decyzji, w tym do korekty, do podwyższania o 1 pkt proc. VAT”.

Klip kończy się napisem “Platforma Obywatelska = kłamstwo”. (PAP)

rbk/ sdd/

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Twitter/PiS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij