Świat

„Hajlował” w niemieckim przedszkolu. Policja wypuściła winnego

Policja wypuściła mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu zaczepiał dzieci podczas letniej imprezy w berlińskim przedszkolu. Jak informuje portal dziennika „Berlin Zeitung”, miał on wielokrotnie pokazywać tzw. salut hitlerowski.

Do zdarzenia doszło w przedszkolu w Berlinie-Köpenick przy Fürstenwalder Allee, podczas letniej imprezy. 41-latek pojawił się na miejscu około godziny 19. Zaczepiał on słownie dzieci i wielokrotnie podnosił rękę wykonując zakazany gest.

O zdarzeniu poinformowana została berlińska policja. Mężczyzna dobrowolnie poddał się badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że miał 2,1 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze zwolnili 41-latka, po przeprowadzeniu czynności. Śledztwo w tej sprawie przejęła służba ochrony państwa.

Do podobnego incydentu doszło w środę przed młodzieżowym klubem Bumerang w Gera-Lusan. Kilkuosobowa grupa wykrzykiwała „Sieg Heil” i pozdrawiała się hitlerowskim salutem. Ich zachowanie zostało nagrane przez świadków.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij