Świat

Ujawniono jak wygląda pociąg, którym podróżuje Władimir Putin

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Władimir Putin boi się latać i wszędzie podróżuje specjalnym pociągiem. Teraz wyszło na jaw, jak jego pociąg wygląda od środka.

Bardzo niewiele wiadomo o życiu prywatnym Putina, a publiczne informacje są starannie filtrowane przez przez Kreml. Od jakiegoś czasu mówi się jednak, że Putin, z powodu wojny na Ukrainie, potwornie boi się zamachu na swoje życie. Z tego powodu zrezygnował z latania samolotem, który mógłby być zestrzelony, i wszędzie jeździ specjalnym opancerzonym pociągiem. Warto odnotować, że także Józef Stalin bał się latać – wiadomo o tylko jednym jego locie, na konferencję w Teheranie.

Dotychczas niewiele było wiadomo o pociągu Putina. Kreml ujawnił wygląd tylko jednego z ok. 20 wagonów, w którym znajdowała się bogato zdobiona sala konferencyjna, w której Putin odbywał oficjalne spotkania. Finansowanej przez jego rywala, oligarchę Michaiła Chodorowskiego organizacji udało się zdobyć kolejne informacje i zdjęcia. Miały pochodzić od firmy Zircon Service, która przebudowała dla niego wagony.

Okazuje się, że Putin lubi podróżować w komforcie. Na przykład w jednym z wagonów znalazła się w pełni wyposażona siłownia. Początkowo zamontowano w niej sprzęt włoskiej firmy Technogym, ale najwyraźniej nie przypadł zbrodniarzowi do gustu, bo później zamieniono go na amerykańskie maszyny Hoist. W tym samy wagonie znajduje się także „centrum piękna”, wyposażone m.in. w stół do masażu i specjalne urządzenie, które ma wykorzystywać fale radiowe do zmniejszania zmarszczek skóry.

Ujawniono też, jak wygląda jego pociąg. Już jakiś czas temu do rosyjskich mediów społecznościowych trafiły jego zdjęcia. Rosyjscy miłośnicy kolei zauważyli pociąg-widmo, którego nie było w żadnych rozkładach. Z zewnątrz wyglądał jak każdy inny pociąg, ale miał dwie lokomotywy. Teraz ujawniono, że najłatwiej jest go odróżnić po białej kopule na jednym z wagonów. Według organizacji zawiera antenę zaawansowanego systemu komunikacji. Takie kopuły nie występują na normalnych rosyjskich pociągach, ale sfotografowano ją na wyczarterowanym pociągu, którym Putin pojechał w 2019 roku na Krym.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij