Publicystyka

Dziennikarz “Wyborczej” wziął ślub. Dekoracja sali weselnej poraża

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz “Gazety Wyborczej” w miniony weekend ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Wybranką jego serca jest była tłumaczka Donalda Tuska Magdalena Fitas-Czuchnowska. Podczas uroczystości weselnych para postanowiła zamanifestować swoje sympatie i antypatie polityczne.

Kiedy rok temu dziennikarz “Wyborczej” Wojciech Czuchnowski poinformował o śmierci swojej pierwszej żony Agnieszki Czuchnowskiej, szczerze współczuło mu całe środowisko dziennikarskie, a kondolencje płynęły z redakcji ideologicznie dalekich od tej z Czerskiej. Tym bardziej, że dziennikarz publicznie informował o swoim bólu, a nawet przyznawał, że rozważał popełnienie samobójstwa.

– Miałem taki plan, żebyśmy razem odeszli – przyznawał na łamach Wirtualnej Polski, i dodawał, że po śmierci żony w domu “została cała torba leków” takich jak morfina czy fentanyl, których przedawkowanie mogło zakończyć się tragicznie. Ostatecznie zdecydował się przekazać medykamenty walczącym w Bachmucie Ukraińcom, a swoje życie zaczął układać na nowo.

Kiedy niedawno wraz ze swoją nową wybranką serca, Magdaleną Fitas, poinformował o zbliżających się ślubie wielu nie dowierzało, że tak szybko udało mu się otrząsnąć z bólu. Tym bardziej, że jeszcze kilka miesięcy wcześniej wydał książkę, w której opisał ciężkie chwile ostatnich kilku lat swojego życia.

8 lipca para stanęła na ślubnym kobiercu, a samo wesele było co najmniej osobliwe. O tym, że takie będzie tydzień wcześniej informowała narzeczona dziennikarza na swoim Twitterze, pisząc, że “szykują się na wspaniałe wydarzenie”.

Na czym polega owa wspaniałość wesela Czuchnowskich? Jak się okazało na “oryginalnych” dekoracjach sali weselnej. Pod sufitem zawisły powiem proporce “konstytucja”, tęczowe flagi i płachty z… ośmioma gwiazdkami. Dość dziwne ozdoby, jak na tak szczególny dzień, jakim jest ślub.

Para jednak nie widziała w tym nic osobliwego, bo ochoczo chwaliła się nimi na swoich profilach w mediach społecznościowych

Na Twitterze zawrzało. Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część gratulujących “świetnego pomysłu”, inne zdecydowanie mniej przychylne.

– Za mocne – czytamy we wpisie popularnego twitterowego komentatora Profesora Pingwina.

W szczególny sposób do sytuacji odniósł się dziennikarz TVP Dawid Wildstein, który nie przebierał w słowach:

– Ślub. Moment, gdy pokazujesz to, jak bardzo kochasz swoją drugą połówkę. Co robi w ten dzień funkcjonariusz GW Czuchnowski, żeniący się z Fitas, byłą Dukaczewskiego? Obwiesza salę sloganami “j#bać PiS”. I jeszcze się tym chwali. Ci ludzie są głęboko chorzy. I przerażająco durni..

Choć Wildstein nie przebiera w słowach, jego komentarz i tak należy do tych “bardziej wyważonych”.

Ale nowożeńcy powinni spodziewać się takiej reakcji. Wszak, kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Źródło: Autor: ppf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij