Kraj

Ponad 1000 żołnierzy przemieszcza się na wschód kraju. Szef MON: To demonstracja naszej gotowości

W sobotę w ramach operacji “Bezpieczne Podlasie” ponad 1000 żołnierzy i niemal 200 jednostek sprzętu przemieszcza się na wschód kraju; to demonstracja naszej gotowości do reagowania na próby destabilizacji w pobliżu granicy – przekazał w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

“Ponad 1000 żołnierzy i niemal 200 jednostek sprzętu z 12. i 17. Brygady Zmechanizowanej rozpoczyna przemieszczenie na wschód kraju w ramach operacji “Bezpieczne Podlasie”. To demonstracja naszej gotowości do reagowania na próby destabilizacji w pobliżu granicy naszego państwa” – napisał w sobotę na Twitterze Błaszczak.

W piątek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że w sobotę w związku ze wzmacnianiem obecności Wojska Polskiego na wschodzie kraju będzie można spodziewać się zwiększonego ruchu kolumn wojskowych na drogach.

“Dobraliśmy drogi przemieszczenia sił w taki sposób, by jak w najmniejszym stopniu wpływać na ruch cywilny na drogach. Będziemy wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy spotkają nasze kolumny na drogach, za wyrozumiałość i cierpliwość” – podano w komunikacie.

Celem operacji “Bezpieczne Podlasie” – poinformowało dowództwo sił zbrojnych – “jest wysunięta obecność szkoleniowa części sił Wojsk Lądowych oraz demonstracja naszej woli i zdolności do natychmiastowej odpowiedzi na próby destabilizacji sytuacji na naszej granicy”.

Źródło: PAP Autor: Adrian Kowarzyk
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij