Świat

Kanclerz Scholz komentuje sytuację we Francji: “Niemcom nie zagrażają takie zamieszki”

Niemcom nie zagrażają takie zamieszki, jakie mają miejsce w ostatnich dniach we Francji – stwierdził w niedzielę podczas rozmowy z ARD kanclerz Olaf Scholz. Szef rządu wyraził przy tym zrozumienie dla decyzji prezydenta Emmanuel Macrona o odwołaniu wizyty państwowej w Niemczech.

„Nic na to nie wskazuje” – ocenił Scholz, zapytany przez ARD o możliwość podobnych zajść na terenie Niemiec. „Populistyczne partie bazujące na niezadowoleniu społecznym zapowiadały, że będą miały miejsce u nas zamieszki już zimą czy jesienią. Ale nic takiego nie miało miejsca” – uzasadnił kanclerz.

Dodał też, że nie spodziewa się, by Francja miała stać się w wyniku obecnej sytuacji „krajem niestabilnym”.

Scholz wyraził także zrozumienie dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który odwołał zaplanowaną na kończący się weekend wizytę państwową. „Postąpiłbym tak samo” – ocenił Scholz, dodając, że życzy Macronowi powodzenia w pokonaniu tego „poważnego wyzwania”.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij