Publicystyka

Szokująca opinia. Lewicowy publicysta chce, aby w Polsce wybuchły takie zamieszki, jak we Francji

We Francji od trzech dni trwają zamieszki po śmierci 17-latka z rąk policji. Lewicowy publicysta Tymoteusz Kochan zasugerował, że podobne powinno się wywołać także w Polsce.

Jak informowaliśmy wcześniej, 27 czerwca francuska policja zatrzymała 17-latka pochodzenia algierskiego, który prowadził pożyczony samochód bez prawa jazdy. Gdy próbował uciec, jeden z policjantów postrzelił go w klatkę piersiową, strzał okazał się być śmiertelny. W reakcji w całej Francji wybuchły zamieszki, w których aresztowano już ponad 600 osób.

Trzeci dzień zamieszek we Francji. Aresztowano setki zadymiarzy

Publicysta Trybuny zareagował na twitt z informacją, że policjant, który zastrzelił 17-latka, usłyszał w związku z tym zarzuty. „Jak widać Da Się. Wystarczy tylko walczyć. Trzy dni takich protestów jak we Francji i jest aborcja na życzenie, czy cokolwiek innego” – napisał, ilustrując ten wpis nagraniem chaosu we Francji.

Internauci nie uznali tego za dobry pomysł.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij