Kraj

Niecodzienny wypadek w Radomiu. Skuter zderzył się z samolotem

Na podradomskim lotnisku doszło do niecodziennego wypadku. Prowadząca skuter kobieta zderzyła się z samolotem.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek ok. 19:30. 59-letnia kobieta wjechała na teren cywilnego lotniska w podradomskim Piastowie. Następnie zderzyła się z zaparkowanym na nim akrobacyjnym samolotem Extra 330 LC.

Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale samolot uległ poważnym uszkodzeniom. Jego pilot wstępnie ocenił, że naprawa może kosztować nawet 150 tysięcy złotych. Sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z KMP w Radomiu poinformowała, że kobieta powiedziała policjantom, że chciała zaparkować w pobliżu samolotu. Zsiadając z maszyny, miała przypadkiem pociągnąć za manetkę gazu, przez co jej skuter wyrwał się spod kontroli i uderzył w kadłub samolotu. Kobieta była trzeźwa.

59-latka została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną. Na tym jednak jej kłopoty się nie kończą. Okazało się, że jej skuter nie miał aktualnego ubezpieczenia OC, więc poniesie również konsekwencje finansowe nałożone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij