Świat

Francuski myśliwiec przechwycił samolot turystyczny. Za sterami – polski przemytnik z ładunkiem narkotyków

Myśliwiec Rafale sił powietrznych Francji przechwycił samolot turystyczny pilotowany przez Polaka przemycającego narkotyki. Na widok zbliżającego się samolotu pilot wyrzucił z kokpitu paczki z “towarem”; po awaryjnym lądowaniu został zatrzymany przez policję – podaje we wtorek AFP.

Zachowanie pilota małego samolotu turystycznego, który wystartował w sobotę z Fryburga w Niemczech, zaniepokoiło francuskie władze, a Rafale został poderwany przez wojsko, gdy maszyna przeleciała przez strefę zakazaną nad elektrownią nuklearną Fessenheim w departamencie Górny Ren w pobliżu granicy niemiecko-francuskiej.

Gdy myśliwiec zbliżył się do samolotu, ogarnięty paniką pilot wyrzucił z niego paczki zawierające około 30 kg narkotyków – pisze AFP.

Pilot Rafale’a zawiadomił żandarmerię, która na terenie kilku gmin zebrała paczki z “białym proszkiem” poddawanym obecnie analizie – poinformowała francuska prokuratura.

Pilot samolotu turystycznego wylądował awaryjnie na lotnisku w miejscowości Lanas, w departamencie Ardeche na południowym wschodzie Francji, a po wydostaniu się z kokpitu zaczął uciekać, ale został szybko zatrzymany przez oddział GIGN (Grupa Interwencyjna Żandarmerii Narodowej).

W samolocie i plecaku pilota znaleziono 45 tys. euro. Rzecznik wojskowy przyznał w rozmowie z AFP, że takie operacje są “skrajnie rzadkie”; pochwalił współpracę sił powietrznych i żandarmerii.

AFP podaje, że zatrzymany Polak “jest znany francuskiemu wymiarowi sprawiedliwości” w związku z przemytem narkotyków.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij