Świat

Szesnastolatka dostała raka. Jej bliźniaczka zaczęła odczuwać objawy

Dwie 16-letnie bliźniaczki ze Szkocji zaczęły wykazywać objawy raka. Lekarze byli tym bardzo zdziwieni – bo tylko jedna z nich była chora.

Obie dziewczyny, Sophie i Megan Walker, są do siebie niezwykle podobne. Tak podobne, że nawet ich rodzice mieli problemy z ich odróżnieniem. Jak zauważyli dziennikarze Daily Mail, obydwie podczas rozmowy wykonują takie same gesty, przyjmują identyczne pozy i kończą za siebie zdania. Są też nierozłączne, spędzają ze sobą cały wolny czas.

W 2017 roku Sophie zaczęła mieć problemy z jedzeniem, bolał ją brzuch i plecy, zaczęła bez powodu tracić wagę. Jej rodzice podejrzewali, że to jakieś zaburzenia odżywiania, ale prawda okazała się być bardziej ponura. Zdiagnozowano u niej rzadką formę raka nerek. Ich rodzice zauważyli, że także druga bliźniaczka ma identyczne objawy.

Tyle tylko, że Megan okazała się być zdrowa. Wykonano na niej wszystkie możliwe testy, i wszystkie wykazały, że nie ma i nigdy nie miała raka. „Wykonano na niej każdy test pod słońcem, i absolutnie wszystko jest z nią w porządku. To takie dziwaczne” – powiedziała mediom ich matka. Dodała, że lekarze nie mają pojęcia, co powoduje u niej takie objawy, jakie ma jej siostra. Podejrzewają, że ma to związek z tym, że są bliźniaczkami, i wyjątkowo bliską więzią między nimi.

Sophie przeszła obecnie 27 tygodni chemioterapiii. Rak w nerkach znalazł się w remisji, ale w styczniu 2020 roku lekarze odkryli kolejny guz, tym razem w kręgosłupie. Rok później także on był w remisji, ale trzy miesiące temu dowiedziała się, że znowu wrócił. Obecnie rokowania nie są dobre, ale jej rodzice dowiedzieli się o eksperymentalnej terapii protonowej, która może jej pomóc. Obecnie zbierają pieniądze na portalu GoFundMe, aby móc pojechać do Nowego Jorku i się jej poddać. Potrzebują 350 tysięcy funtów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij