Świat

Śmiertelny trend na TikToku. 13-latek zmarł chcąc zaimponować rówieśnikom

Tiktokowe wyzwanie okazało się być tragiczne w skutkach dla 13-letniego Jacoba z Ohio. Nastolatek przedawkował lek przeciwhistaminowy, który zażył w ramach wyzwania. Chłopiec wziął sześciokrotność zalecanej dawki medykamentu.

Na popularnej platformie TikTok krąży wyzwanie pod nazwą „Benadryl chellenge”. Nazwa pochodzi od leku „Benadry”, który można zakupić bez recepty. W składzie tego przeciwhistaminowego leku znajduje się difenhydramina, której zażycie w większych ilościach może prowadzić do dezorientacji i halucynacji. Internetowy trend polega na zażyciu od 12 do 14 tabletek medykamentu.

Udział w wyzwaniu wziął 13-letni Jacob. Nastolatek zażył sześciokrotność zalecanej dawki lekarstwa, co skończyło się tragicznie. Swoje wyczyny mieszkaniec Ohio transmitował właśnie na TikToku. Na nagraniu widać jak popija pigułki, po czym dostaje dreszczy.

Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie podłączono go do respiratora. Lekarze przez sześć dni walczyli o jego życie, jednak bezskutecznie.

W rozmowie z ABC 6 ojciec 13-latka opowiedział o tym, co usłyszał od lekarzy.

Powiedzieli, że możemy go trzymać pod aparatura podtrzymującą życie, że może tam leżeć, ale on nigdy nie otworzy oczu, nigdy nie będzie oddychać, uśmiechać się, chodzić ani mówić – relacjonował.

Teraz ojciec zmarłego wraz z rodziną przestrzegają innych rodziców, przed niebezpiecznymi wyzwaniami, które krążą w internecie. Mężczyzna uważa, że właściciele platform społecznościowych, powinni ograniczyć dostępność dla dzieci. Twierdzi również, że ustawodawcy powinni wprowadzić ograniczenia wiekowe w kupowaniu leków, takich jak ten, który zażył jego syn.

Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby inne dziecko przez to nie przeszło ­– powiedziała babcia 13-latka.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij