Rozrywka

Disneyland zorganizuje imprezę LGBT

Disneyland zapowiedział organizację pierwszej imprezy LGBT. Zdaniem wielu komentatorów to ich reakcja na konflikt z gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem.

Disneyland zapowiedział zorganizowanie imprezy LGBT, nazwanej Pride Nite, już 14 kwietnia, ale dopiero ostatnio zaczął promować ją w mediach społecznościowych. Dwudniową imprezę zaplanowano na 13 i 15 czerwca. Odbędzie się po normalnych godzinach zamknięcia wesołego miasteczka i skończy o 1 w nocy. Ma „świętować społeczność LGBTQIA+ i jej sojuszników” i obejmować tematyczne dekoracje, specjalne potrawy w menu i okazje do zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz sprzedaż okolicznościowych pamiątek.

Wielu amerykańskich komentatorów uważa, że zorganizowanie tej imprezy przez kalifornijski Disneyland to reakcja na konflikt tej korporacji z prawicowym gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem. Disney otwarcie krytykował wprowadzoną przez władze Florydy ustawę, która miała uchronić dzieci przed kontaktem z propagandą LGBT i treściami erotycznymi w szkole. W odpowiedzi DeSantis zapowiedział, że stracą władzę nad Reedy Creek Improvement District, gdzie znajduje się Disney World. Władze Florydy, chcąc przyciągnąć tę inwestycję, dały Disneyowi de facto pełną władzę nad tym fragmentem miasta Orlando.

Władze Florydy przyjęły niedawno ustawę, która dała DeSantisowi prawo do powołania nowej rady nadzorującej Reedy Creek. Dzień przed jej przyjęciem poprzednia rada przekazała jednak większość swoich uprawnień w ręce samej korporacji. DeSantis nie ukrywa, że go to rozwścieczyło, i obiecuje, że nie pozwoli im na takie obchodzenie przepisów. „Disney nie będzie miał własnego rządu w centralnej Florydzie” – stwierdził – „Będziecie przestrzegać tych samych przepisów co wszyscy”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij