Sport

Trener Rosjanki chciał posprzątać kort za Igę Świątek. Tak zareagowała Polka

O tym, że Iga Świątek potrafi dopiąć swego przekonał się trener rosyjskiej tenisistki. Kiedy Flavio Cipolla chciał posprzątać kort za 21-latkę, Polka natychmiast pokazała klasę.

Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, Iga Świątek wraca na kort. Problemy zdrowotne wykluczyły polską tenisistkę z turnieju w Miami, ale teraz przyszedł czas na rywalizację w Stuttgarcie.

Najlepsza rakieta świata już przygotowuje się do rywalizacji, którą rozpocznie od drugiej rundy. To właśnie w Niemczech podczas jednego z treningów Polka pokazała klasę, gdy otrzymała propozycje od trenera Rosjanki Darii Kasatkiny.

Gdy w sobotę Iga kończyła trening, musiała zwolnić kort Rosjance, która już czekała wraz ze swoim szkoleniowcem by rozpocząć zajęcia. Wówczas trener Kasatkiny, Flavio Cipolla zaproponował Polsce, że posprząta za nią plac gry.

Nie, nie, jest ok – odpowiedziała 21-latka. Włoch jednak nie dawał za wygraną i zapewniając, że nie ma z tym problemu zabrał się za przygotowanie kortu na trening swojej zawodniczki.

Historia powtórzyła się na drugi dzień. Podobnie jak w sobotę na Rosjanka wchodziła na boisko tenisowe po Idze Świątek. Tym razem jednak Polka uparła się, że mimo propozycji Włocha, sama po sobie posprząta. Cipolla odpuścił, a wszystkiemu przyglądała się rozbawiona Kasatkina.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij