Kraj

Chciał mieć azyl w Polsce, ale mieszkać w Berlinie. Wpadł podczas rutynowej kontroli

Funkcjonariusze SG ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali obywatela Iranu, który po złożeniu wniosku o azyl w Polsce, usiłował niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę – poinformował w poniedziałek rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Paweł Biskupik.

34-letni Irańczyk podróżował autokarem rejsowym relacji Warszawa-Berlin, który w piątek (14 kwietnia br.) funkcjonariusze SG zatrzymali do rutynowej kontroli na byłym przejściu granicznym w Świecku.

Strażnicy graniczni ustalili, że Irańczyk w lutym br. złożył wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium Polski i otrzymał Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. 13 kwietnia br. został on zwolniony ze strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców i skierowany do Ośrodka Recepcyjnego w Podkowie Leśnej-Dębaku, gdzie miał oczekiwać na decyzję w sprawie złożonego wniosku.

„Obcokrajowiec zdecydował się jednak wbrew przepisom wyjechać z Polski do Niemiec. Podczas kontroli na byłym przejściu granicznym w Świecku nie potrafił przekonująco wytłumaczyć, dlaczego chciał nielegalnie przekroczyć granicę. Został zatrzymany i ponownie skierowany do ośrodka w Podkowie Leśnej pod Warszawą” – powiedział rzecznik.

Dodał, że cudzoziemiec został także objęty dozorem, musi zgłaszać się w ustalonych terminach do siedziby Placówki SG w Warszawie.

Źródło: PAP Autor: Marcin Rynkiewicz
Fot. www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij