Publicystyka

Szokujący wpis niemieckiego posła. Oskarżył Polskę o ludobójstwo

Niemiecki poseł Martin Reichardt zamieścił na Twitterze mapę przedstawiającą zasięg języka niemieckiego przed i po 1945 roku. Oskarżył przy tym Polskę o ludobójstwo.

Reichardt został posłem w 2017 roku z ramienia prorosyjskiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), jest też szefem jej oddziału w Saksonii-Anhalt. Na swoim Twitterze opublikował mapę przedstawiającą zasięg języka niemieckiego przed i po 1945 roku. Główną różnicą jest to, że język niemiecki przestał występować na tzw. ziemiach odzyskanych i fragmentach Czech, które zostały przed wojną anektowane przez Niemcy.

Reichardt zapomniał za to wspomnieć, dlaczego w tych miejscach zniknęli użytkownicy niemieckiego, i jakie wydarzenie historyczne to sprawiło. Zamiast tego oskarżył Polskę o ludobójstwo. „Mapa pokazuje wynik milionów wysiedleń, mordów, gwałtów itp.” – napisał – „Była to jedna z największych czystek etnicznych, ludobójstw w historii ludzkości. Nie wolno jej niczym relatywizować, jak wszystkich tego typu przestępstw”.

Nie czekał długo na reakcję internautów.

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij