Rozrywka

Pokazali światu nową prezenterkę. Jesteście w stanie dostrzec, co jest w niej wyjątkowego?

Portal Kuwait News zaprezentował na Twitterze swoją nową prezenterkę. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że tak naprawdę nie istnieje i została stworzona przez sztuczną inteligencję.

„Jestem Fedha, pierwsza prezenterka w Kuwejcie, która pracuje ze sztuczną inteligencją w Kuwait News” – powiedziała na nagraniu, które portal – należący do najstarszego angielskojęzycznego dziennika w Kuwejcie – opublikował na swoim Twitterze –  „Jaki typ wiadomości preferujecie? Wysłuchajmy waszych opinii”.

Wiele osób zwróciło uwagę na jej niecodzienny wygląd. Fedha to popularne imię w tym kraju, oznacza „srebrna”. Zastępca naczelnego Kuwait News Abdullah Boftain wyjaśnił, że wybrano je, bo ludzie od dawna wyobrażali sobie, że roboty w przyszłości będą srebrne. Fedha ma jednak blond włosy, jasne oczy i typowo europejską urodę, wystąpiła też z odkrytymi włosami. Boftain stwierdził, że zdecydowano się na to, aby oddać zróżnicowaną populację kraju i mieszkających w nim imigrantów. „Fedha reprezentuje każdego” – stwierdził.

Trwające zaledwie 13 sekund nagranie wywołało ogromne poruszenie. Boftain stwierdził, że było testem potencjału sztucznej inteligencji w oferowaniu „nowych i innowacyjnych treści”. Stwierdził, że być może w niedalekiej przyszłości Fedha będzie prezentowała ich artykuły na ich koncie na Twitterze, które śledzi 1,2 miliona osób. Dodał, że w przyszłości być może zacznie mówić z kuwejckim akcentem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij