Świat

Duchowny zakłócił imprezę LGBT dla dzieci. Święta spędził w celi

Kanadyjski pastor Derek Reimer został oskarżony o zakłócenie imprezy LGBT dla dzieci. To już trzecie aresztowanie w ciągu ostatnich pięciu tygodni.

W USA i Kanadzie coraz popularniejsze robią się tzw. Drag Queen Story Hour. To spotkania, podczas których tzw. drag queen – mężczyźni przebrani za wulgarną parodię kobiet – czytają dzieciom książki. Imprezy te budzą zrozumiałe kontrowersje, a wielu rodziców oskarża ich organizatorów o deprawowanie dzieci i motywacje pedofilskie.

36-letni pastor Reimer z kościoła Mission 7 od jakiegoś czasu protestuje przeciwko takim spotkaniom organizowanym w kanadyjskim mieście Calgary. 25 lutego protestował na imprezie w bibliotece publicznej Seton Library. Został wyrzucony z sali i aresztowany przez policję. Sędzia zakazał mu rozmawiania z osobami LGBT i zbliżania się na mniej niż 200 metrów do imprez z ich udziałem. To go jednak nie powstrzymało. 15 marca aresztowano go na parkingu w pobliżu biblioteki Signal Hill Library, w której odbywała się taka impreza.

Pastor został w zeszłym tygodniu aresztowany po raz trzeci. Według policji pojawił się pod biblioteką Country Hills Library i przez mikrofon wykrzykiwał „mowę nienawiści” w stronę uczestników imprezy LGBT. Następnie miał wejść do środka i zażądać rozmowy z managerem, równocześnie „prześladując” i głosząc „mowę nienawiści” pod adresem jej pracowników, przez co bali się o swoje bezpieczeństwo.

Duchowny spędził Wielkanoc za kratami. Usłyszał łącznie osiem nowych zarzutów, w tym kryminalne prześladowanie, wzbudzanie niepokojów społecznych i złamanie nakazu sądu. Policja z Calgary ujawniła, że śledztwo w jego sprawie jest prowadzone pod kątem zbrodni motywowanych nienawiścią. Równocześnie pastor usłyszał zarzut wzbudzania niepokojów w osobnej sprawie, za to, że zakłócił podobną imprezę w bibliotece Saddletown Library.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij