Kraj

 Strażak ochotnik uratował tonącą kobietę

Tonącą kobietę wydostał z wody druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnej (Świętokrzyskie). 66-latka znajdowała się kilkanaście metrów od brzegu zalewu w Hucisku w gminie Stąporków. Kobieta trafiła do szpitala – przekazała sierż. Magdalena Łuczyńska z koneckiej policji.

Do zdarzenia doszło w Wielką Sobotę w Hucisku w gminie Stąporków. Kilkanaście metrów od brzegu zbiornika zauważono tonącą osobę. „66-letnieą kobietę z wody wciągnął świadek zdarzenia. Kobieta w stanie zagrażającym życiu została przetransportowana do szpitala” – przekazała w niedzielę sierżant Magdalena Łuczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.66-latkę uratował druh OSP Krasna, Zbigniew Różański. Mężczyzna zauważył kobietę, przejeżdżając samochodem obok zalewu.

„Wielki Gest Pracownika ZGKiM – Druha OSP Krasna, który widząc osobę potrzebującą pomocy, szybko zareagował i uratował tonącą kobietę z Huciska. Zbyszek Różański stał się Naszym Bohaterem. Zbyszku, dziękujemy za wzorową postawę” – napisała w mediach społecznościowych burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Ratownik cytowany przez portal echodnia.eu opisywał, że kiedy w sobotę przejeżdżał przez Hucisko, zwrócił uwagę na grupkę ludzi, stojących na brzegu zalewu. „Gdy spojrzałem na wodę, zauważyłem, że około 10, może 15 metrów od brzegu znajduje się człowiek. Nie zastanawiałem się długo. Zatrzymałem samochód, szybko się rozebrałem i wskoczyłem do wody” – relacjonował.

Ratownik chwycił kobietę za kaptur kurtki i doholował do brzegu. Na miejsce dojechały w tym czasie służby ratunkowe zawiadomione przez innych świadków. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Na razie nie wiadomo dlaczego 66-latka znajdowała się w wodzie. „Ustalamy okoliczności tego zdarzenia” – zaznaczyła sierż. Łuczyńska.

Źródło: PAP Autor: Wiktor Dziarmaga
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij