Świat

Poczęstował kolegów gumą z internetu. Uczniowie podstawówki wylądowali w szpitalu

Sześciu uczniów szkoły podstawowej w stanie Massachusetts trafiło do szpitala po tym, jak spróbowali gumy do żucia. Produkt, który ich kolega zakupił przez internet doprowadził do problemów trawiennych i skórnych.

Jeden z uczniów szkoły podstawowej w stanie Massachusetts zamówił w internecie gumy do żucia. Zakupem postanowił pochwalić się znajomym. Gdy przyszedł na lekcje poczęstował innych uczniów, a później do placówki musiała przyjechać karetka, która zabrała dzieci do szpitala.

Okazało się, że guma do żucia, którą spożyli uczula i powoduje problemy żołądkowe. Co więcej, produktu nie trzeba było nawet jeść, wystarczyło natomiast jego dotknięcie.

Na temat problemów zdrowotnych dzieci wypowiedziała się dyrektor placówki Elizabeth Teahan-Zieliński. Przekazała ona, że na dłoniach osób, które dotknęły gumy do żucia pojawiała się wysypka. Kolejne problemy pojawiały się, gdy ktoś ją spożył. Wówczas taka osoba doznawała problemów z żołądkiem i pieczenie w jamie ustnej.

Z relacji dyrektorki wynika, że gumy miały w sobie zbyt dużą ilość pieprzu, co może prowadzić do uszkodzenia wątroby i podrażnienia przewodu pokarmowego.

Przedstawiamy sytuację, która miała miejsce w Dexter Park School i wymagała wezwania personelu ratunkowego. Uczeń kupił gumy do żucia przez internet, a następnie częstował nimi innych na przerwie – przekazała na Facebooku miejscowa straż pożarna.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij