Rozrywka

Ekspert zdradza ważny szczegół dotyczący strojów Agaty Dudy i Ołeny Zełeńskiej. Przekaz był jasny

Ważnym elementem wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskeigo w Polsce była obecność pierwszej damy Ołeny Zełenskiej. Jak zapewniają polscy politycy, na wizycie małżonki ukraińskiego przywódcy szczególnie zależało naszej pierwszej damie Agacie Kornhauser-Dudzie. Żona polskiego prezydenta chciała, aby jej ukraińska odpowiedniczka spotkała się z ukraińskimi dziećmi i kobietami.

Obie pierwsze damy wykorzystały tę sposobność by pokazać swój szyk i elegancję. Oprócz tego wysłać konkretny przekaz do narodu polskiego, ukraińskiego i rosyjskiego.

Jak wyjaśnia na łamach “Super Expressu” ekspert modowy Daniel Jacob Dali, “Ołena Zełenska postawiła na wyrazistość i wybrała kreację w kolorze bordowym. Ten kolor symbol reprezentujący siłę i wigor. – Przekaz można odczytać jasno: ukraińskiej pierwszej damie zależało na tym, aby została odebrana jako osoba reprezentująca kraj, o który będzie walczyć z duża siłą” – czytamy na łamach dziennika.

Nie bez symboliki był również kostium pierwszej damy Polski Agaty Dudy. – Agata Duda pojawiała się w butach na obcasie w kolorze niebieskim, który symbolizuje siłę i wzniosłość. Taki akcent w jej stylizacji zdecydowanie świadczy o podkreślaniu charakteru i powagi strony polskiej w poparciu dla Ukrainy – wyjaśnia projektant mody Daniel Jacob Dali.

Wsparcie dla Ukrainy symbolizował również błękit kostiumu żony Andrzeja Dudy korespondujący z blondem jej włosów. Od początku wyraża jedno przesłanie: Ukraino jestem z Tobą, co można odczytywać jeszcze dosadniej:  Rosjo, Polska nie ustąpi we wspieraniu swojego sąsiada.

Co ciekawe, nie bez znaczenia jest fakt, że zestawienie bordo i niebieskiego jest jednym z najbardziej pasujących w świecie mody. Jeżeli pierwsze damy konsultowały ze sobą swoje stroje, to przekaz może być jeszcze ciekawszy – jesteśmy razem, działamy współnie.

PAP/Marcin Obara

 

Radek Pietruszka

 

PAP/Marcin Obara

 

PAP/Grzegorz Jakubowski/KPRP
Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij