Kraj

Policyjny pies wykrył narkotyki podczas… lekcji o szkodliwości narkotyków

Podczas lekcji profilaktycznej prowadzonej przez policję w jednej ze szkół w powiecie oławskim (Dolnośląskie) policyjny pies wykrył w plecaku uczennicy marihuanę. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez policję w jednej ze szkół w powiecie oławskim były poświęcone zagrożeniom wynikającym z zażywania narkotyków oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Tym razem lekcja była prowadzona przez policjantkę, której towarzyszył pies wyszkolony do wykrywania narkotyków.

“Ku zaskoczeniu wszystkich, w pewnym momencie pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał plecak, dając jasny sygnał, że właśnie tam znajdują się substancje zabronione” – relacjonowała przebieg zdarzenia rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oławie asp. szt. Wioletta Polerowicz.

Policjanci w plecaku należącym do 16-latki znaleźli niedużą ilość marihuany oraz lufkę do palenia suszu. “Nieletnia po czynnościach została przekazana pod opiekę rodziców, a policjanci o sprawie poinformowali sąd rodzinny” – podała Polerowicz.

Źródło: PAP Autor: Piotr Doczekalski
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij