Świat

Brakuje paliw na ok. 40 procentach stacji. “Region Paryża pozostaje od kilku dni najbardziej dotkniętym niedoborami”

Na około 40 proc. stacji w regionie Paryża brakuje paliwa z powodu blokad magazynów paliw i strajków związkowców przeciwko reformie emerytalnej; na poziomie kraju odsetek ten wynosi 10 proc. – podał we wtorek dziennik „Le Figaro”.

Region Paryża pozostaje od kilku dni najbardziej dotkniętym niedoborami paliw obszarem kraju. W Dolinie Marny, departamentach Essonne oraz Hauts-de-Seine prawie całkowicie lub częściowo nieczynna pozostaje około połowa stacji. W samym Paryżu braki zgłasza 37,5 proc. stacji.

Produkcję na kilka dni wstrzymały rafinerie na północy i południu kraju: Esso-ExxonMobil w Port-Jerome-Gravenchon, TotalEnergies w Gonfreville-L’Orcher, zakład TotalEnergies w Donges czy rafineria PetroIneos w Lavera. Dostawy paliw odbywają się również sporadycznie z rafinerii Esso-ExxonMobil w pobliżu Fos-sur-Mer.

Źródło: PAP Autor: Z Paryża Katarzyna Stańko
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij