Świat

Kobieta rzuciła się na księdza podczas nabożeństwa

W Brazylii doszło do ataku na katolickiego duchownego. Gdy kapłan Marcelo Rossi przemawiał do 50 tys. wiernych, za jego plecami pojawiła się kobieta, która rzuciła się na niego. Przewrócony ksiądz spadł ze sceny, a za nim skoczyła napastniczka.

Jeden z najpopularniejszych brazylijskich kapłanów ojciec Marcelo Rossi, jest kaznodzieją i autorem bestsellerowych książek z zakresu religii. To właśnie on przewodniczył masowemu nabożeństwu w Sao Paulo, w którym uczestniczyło niemal 50 tyś. wiernych. W trakcie mszy doszło jednak do skandalicznych scen. Podczas kazania ojciec Rossi został fizycznie zaatakowany.

Gdy kapłan przemawiał do wiernych ze sceny, zaatakowała go kobieta. Napastniczka rzuciła się na niego, popychając go. Wówczas duchowny spadł ze sceny. Według lokalnych ojciec Rossi nie odniósł poważniejszych obrażeń. Gdy policja aresztowała napastniczkę, ksiądz kontynuował nabożeństwo.

ABC Noticias informuje, że policja przesłuchała osoby z otoczenia kobiety. Mieli oni zeznać, że napastniczka leczy się psychiatrycznie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij